CATA 9451 DUMAN DEDEKTÖRÜ (5 ADET)

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

PİLLİ DUMAN DEDEKTÖRÜ 

85db siren sesi 

9 volt pille çalışır.

Pil zayıflmasında sesli ikaz verir

Ürünün içinde piller bulunmaktadır 

Alarm Siren Ses Şiddeti : 85dB

Çalışma Sıcaklığı :-10 ºC+50 ºC

Teknik Özellikleri :

Enerji Kaynağı : 9VD

Duman Hassasiyeti : 0,086-0,14 Db/m

Nem : 10%-90%

Siren : 85dB ~ 3m

KULLANIM ALANLARI

Koridorlar(Tercihen),Merdivenler(Tercihen),Büro,İşyerleri,Salon,Oturma odaları,Yatak odaları,Tüm geçiş holleri,Asansör boşlukları,X-Ray odaları,Fotoğraf işleme odaları ,Kargo yükleme alanları

UYARI : Araştırmalar uygun monte edilmiş ve kullanılan ek alarmların zamanında bir uyarı almada kayda değer bir artışa yol açtığına işaret etmektedir. Maksimum korunma için banyo hariç her yaşam alanına bir duman dedektörü takmanızı öneririz.

Konulmaması Gereken Alanlar :

Çok nemli alanlar, banyolar. (Nem ve buhar hatalı alarma neden olabilir)

Çok uzun süre havasız kalabilecek alanlar. (dolap vs)

Garajlar (Araç egzosları hatalı alarma neden olabilir)

Çok yüksek hava sirkülasyonu olan alanlar.

Çok tozlu ve kirli ortamlar.

KURULUM :

Cihazın konulacağı yeri seçiniz. Cihazın altındaki montaj plakasını çıkarıp iki delikten bir kalem aracılığı ile takılacak duvar veya tavana işaretleme yapınız. İşaretlediğiniz noktalarda matkap ile delik açınız. Açtığınız deliklere dübel koyarak montaj plakasını vidalayınız. 9V luk pili açıp yuvasına yerleştiriniz. Dedektörü montaj plakasının üzerine oturtup kilitlenmesi için saat yönünde çeviriniz. Cihazınızı üzerindeki test düğmesine basarak test edebilirsiniz.

ÇALIŞMA :

Dedektör kurulduğunda üzerindeki LED yaklaşık her dakikada bir yanarak normal olarak çalışmakta olduğunu belirtir. Yanma zerreleri (yanan zerreler) algıladığında kuvvetli bir alarm sesi ile çalışmaya başlar ve havadaki zerreler yok olduğunda durur. 

SS-168 test düğmesine dahil edilmiş bir özelliğe daha sahiptir. Eğer yemek dumanı veya zararlı olmayan bir maddeden çıkan duman alarmı çalıştırırsa test düğmesine 1 kere basılarak 10 dakika için dedektör sessizleştirilebilir. Eğer 10 dakika içinde duman miktarında bir artış olursa alarm yine devreye girecektir. Duman miktarında bir artış olmazsa 10 dakika bitiminde dedektörünüz normal çalışmasına devam edecektir.

TEST :

Dedektörünüzün düzgün çalışmasını sağlamak amacıyla haftada bir test etmeniz önerilmektedir. Test düğmesine 3 saniye basılı tuttuğunuzda alarm çalmaya başlayacak ve alarm süresince LED hızlıca yanıp sönecektir. Bu alarmınızın normal çalışmakta olduğuna işaret eder. Ayrıca dedektöre duman vererek de çalışmasını test edebilirsiniz.

BAKIM :

Cihaz mümkün olduğunca bakıma ihtiyaç göstermeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Ancak birkaç küçük uygulama ile düzgün olarak uzun süre çalışmasını temin edebilirsiniz.

Haftada bir kez test etmek, üzerinde toz mevcutsa ayda bir kez yumuşak bir fırça ucu ile tozunu almak ve bu işlemden sonra test etmek, sıvı temizliyiciler ile temizlememek (sıvı temizliyiciler cihaza zarar verebilirler)

Dedektörünüz her dakikada bir kısa bir sinyal sesi veriyorsa içindeki 9V pil zayıflamış demektir, pili en kısa zamanda yenisi ile değiştiriniz

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 16:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...
0